Skip to main content

Už vieš, že zbieranie emailových adries je nesmierne dôležité pre každý jeden online biznis. Mnoho ľudí ale robí pri ich zbieraní jednu obrovskú chybu. Možno si nad tým už premýšľal aj ty. Hovorím o kupovaní zoznamu emailových adries.

Emailové adresy musíš získať poctivo

Mám jedného klienta, ktorý mal nazbieraných vyše 2000 emailových adries. Keď som klienta upozornil na to, že kupovať zoznamy emailových adries nie je vhodné a že je nevyhnutné, aby dané emailové adresy boli získané s povolením daných ľudí, klient mi povedal, že všetky emailové adresy získal vlastnoručne a že nie sú kupované.

Neviem, akým spôsobom daný klient dané emailové adresy získal. Viem ale to, že každý deň sa z daného zoznamu niekoľko ľudí odhlási. A to neviem o tom, koľko ľudí dané emaily nahlási ako spam. Na rozdiel od toho, na môj zoznam na mojom blogu Sám Sebe Pán sa každý deň niekoľko nových ľudí prihlási. Z odberu mojich článkov sa odhlási v priemere 1 človek za 1-2 mesiace. Čítanosť mojich emailov dosahuje vyše 41%. Čítanosť emailov môjho klienta dosahuje 23%. Myslím, že tieto čísla hovoria samé o sebe. Nikdy nekupuj zoznamy emailových adries a nikdy nepridávaj na svoj zoznam niekoho bez jeho povolenia.

Nevýhody kupovania emailových adries

  • Mať emailové adresy ľudí, ktorí sa o tvoj blog a tvoje služby či produkty nezaujímajú je úplne zbytočné.
  • Tvoj zoznam bude veľký, ale jeho efektivita veľmi malá.
  • Ak budeš posielať emaily ľuďom, ktorí sa na tvoj zoznam neprihlásili dobrovoľne a s ich plným vedomím, získaš množstvo nahlásení tvojich emailov ako spamu, čo tebe a tvojmu biznisu môže veľmi uškodiť.

Teraz prejdime k tomu, aké sú výhody zoznamu emailových adries ľudí, ktorí sa prihlásili na tvoj zoznam dobrovoľne.

Výhody získania emailových adries poctivo

  • Dobrovoľným prihlásením sa na tvoj zoznam daný človek prejavuje záujem o to, čo robíš a čo ponúkaš.
  • Tým, že sa niekto dobrovoľne prihlási na tvoj zoznam, ti prejavuje určitú formu dôvery.
  • To, že ti daný človek v danom okamihu dôveruje, sa zapíše do jeho podvedomia.
  • Daný človek si je vedomý toho, že sa na tvoj zoznam prihlásil dobrovoľne, a preto tvoje emaily nebude brať ako nevyžiadané.

Teraz už vieš, preto je nevyhnutné získavať emailové adresy poctivo. Určite si nedočkavý dozvedieť sa, ako to urobiť.

Zanechajte nám komentár